HSD103JPW2-E21 TFT LCD Screen Display Panel For Automotive Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD103JPW2-E21
China
Model Name:
HSD103JPW2-E21
Diagonal Size:
10.3"
Resolution:
1920(RGB)×720 200PPI
Active Area:
243.648(W)×91.368(H) Mm
Bezel Opening:
246.7(W)×94.4(H) Mm
Outline Dim.:
260(H)×110(V) ×10.6(D) Mm
Luminance:
1385 Cd/m² (Typ.)
Response Time:
25 (Max.)(Tr+Td)
Weight:
281g (Typ.)
Designed For:
Outdoor High Brightness / Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
TFT LCD Screen Display Panel
Automotive Display LCD Screen Display Panel
HSD103JPW2-E21 TFT LCD Module
Product Description
HSD103JPW2-E21 TFT LCD Screen module for Automotive Display
HSD103JPW2-E21 Product details :
HannStar LCD Screen HSD103JPW2-E21
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD103JPW2-E21
Diagonal Size 10.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 200PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 243.648(W)×91.368(H) mm
Bezel Opening 246.7(W)×94.4(H) mm
Outline Dim. 260(H)×110(V) ×10.6(D) mm
Treatment Hard coating (3H)
Luminance 1385 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Min.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Max.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 89% NTSC
Light Source WLED [4 strings] , 20K hours , W/O Driver
Weight 281g (Typ.)
Designed For Outdoor High Brightness / Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 60 pins FPC
Power Supply 3.3V (Typ.)
HSD103JPW2-E21 NOTE:
HSD103JPW2-E21 Payment:
HSD103JPW2-E21 Shipping and Package :
HSD103JPW2-E21 TFT LCD Screen Display Panel For Automotive Display 0
HSD103JPW2-E21 Shipping:
Please be aware that items purchased during holidays will be dispatched on the next working day.
HSD103JPW2-E21 FAQ:
Q: How long will I receive my goods HSD103JPW2-E21 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD103JPW2-E21 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of HSD103JPW2-E21 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%