HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD103JPW2-F11
China
Model Name:
HSD103JPW2-F11
Diagonal Size:
10.3"
Resolution:
1920(RGB)×720 200PPI
Active Area:
243.648(W)×91.368(H) Mm
Outline Size:
259.8 × 111.1 (H×V×D)
Brightness:
1000 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1500:1 (Typ.) (TM)
Backlight:
9S4P WLED , 30K Hours , No Driver
Mass:
330g (Typ.)
Used For:
Outdoor High Brightness / Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
Outdoor LCD Display Module
HSD103JPW2-F11 LCD Display Module
HSD103JPW2-F11 LCD Display Panel
Product Description
HSD103JPW2-F11 Product details :
HannStar LCD Screen HSD103JPW2-F11
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD103JPW2-F11
Diagonal Size 10.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 200PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 243.648(W)×91.368(H) mm
Outline(mm) 259.8 × 111.1 (H×V×D)
Treatment Hard coating
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 35 (Max.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 75% NTSC
Backlight 9S4P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 330g (Typ.)
Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
HSD103JPW2-F11 Payment:
HSD103JPW2-F11 Shipping and Package :
HSD103JPW2-F11 10.3 Inch Lcd Display Module 1920*720 LCD Panel 0
HSD103JPW2-F11 Warm Reminder:
HSD103JPW2-F11 GUARANTEE AND RETURN:
HSD103JPW2-F11 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of HSD103JPW2-F11 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of HSD103JPW2-F11 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
Q: How to make payment of HSD103JPW2-F11 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%