TM050RDH03-41 TFT-LCD Screen 5.0inch 800*480 40pin RGB Panel Display
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM050RDH03-41
China
Model Name:
TM050RDH03-41
Diagonal Size:
5.0"
Resolution:
800(RGB)×480 (WVGA) 188PPI
Active Area:
108 × 64.8 (H×V)
Outline Dim.:
120.7 × 75.8 × 3.1 (H×V×D)
Luminance:
250cd/m² (Typ.)
Response Time:
20 (Typ.)(Tr+Td) Ms
Viewing Angle:
70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Support Color:
16.7M 50% NTSC
Designed For:
Industrial Portable Navigation MID UMPC MP3 PMP
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
RGB LCD Screen Display Panel
40pin LCD Screen Display Panel
TM050RDH03-41 TFT LCD Screen
Product Description
TM050RDH03-41 Product details :
TIANMA LCD SCREEN TM050RDH03-41
Manufacturer TIANMA
Model Name TM050RDH03-41
Screen Size 5.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 800(RGB)×480 (WVGA) 188PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 108 × 64.8 (H×V)
Outline(mm) 120.7 × 75.8 × 3.1 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 111.1 × 67.9 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Response 20 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 12 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 50% NTSC
Backlight 7S2P WLED , 20K hours , No Driver
Mass 57.0g (Typ.)
Used for Industrial Portable Navigation MID UMPC MP3 PMP
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
TM050RDH03-41 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
TM050RDH03-41 Payment:
TM050RDH03-41 Packing:
TM050RDH03-41 FAQ:
Q: Can I pay my goods TM050RDH03-41 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM050RDH03-41 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for TM050RDH03-41 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment for TM050RDH03-41 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
TM050RDH03-41 Shipping and Package :
TM050RDH03-41 TFT-LCD Screen 5.0inch 800*480 40pin RGB Panel Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%