HSD101JHW1-E00-0220 Original 10.1 Inch 1280*720 TFT LCD Display Module
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101JHW1-E00-0220
China
Model Name:
HSD101JHW1-E00-0220
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1280(RGB)×720, WXGA 144PPI
Active Area:
224.64(W)×126.36(H) Mm
Outline Dim.:
233.8(H)×136.4(V) ×1.27(D) Mm
Treatment:
Glare (Haze 0%), Hard Coating
Response Time:
25 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode:
HS-IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color:
262K/16.7M 70% NTSC
Designed For:
Automotive Display / Digital Photo Frame
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
TFT LCD Display Module
10.1inch TFT LCD Display Module
WXGA 10.1 Inch LCD Display
Product Description
HSD101JHW1-E00-0220 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101JHW1-E00-0220
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101JHW1-E00-0220
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , COG
Resolution 1280(RGB)×720, WXGA 144PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 224.64(W)×126.36(H) mm
Outline Dim. 233.8(H)×136.4(V) ×1.27(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Luminance 0 cd/m²
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode HS-IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K/16.7M 70% NTSC
Light Source No B/L
Designed For Automotive Display / Digital Photo Frame
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
HSD101JHW1-E00-0220 Here is the product description based on the information provided:
HSD101JHW1-E00-0220 Payment:
HSD101JHW1-E00-0220 Shipping and Package :
HSD101JHW1-E00-0220 Original 10.1 Inch 1280*720 TFT LCD Display Module 0
HSD101JHW1-E00-0220 Packing:
HSD101JHW1-E00-0220 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD101JHW1-E00-0220 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of HSD101JHW1-E00-0220 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101JHW1-E00-0220 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%