6.2 Inch HSD062KDW1-E10 TFT LCD Screen Display Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD062KDW1-E10
China
Model Name:
HSD062KDW1-E10
Diagonal Size:
6.2"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 150PPI
Active Area:
137.52(W)×77.232(H) Mm
Outline Dim.:
155.2(W)×90.2(H) Mm
Contrast Ratio:
600:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Operating Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Light Source:
WLED
Designed For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
TFT LCD Screen Display Panel
6.2 Inch LCD Screen Display Panel
HSD062KDW1-E10 TFT LCD Screen
Product Description
HSD062KDW1-E10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD062KDW1-E10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD062KDW1-E10
Diagonal Size 6.2"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 150PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 137.52(W)×77.232(H) mm
Outline Dim. 155.2(W)×90.2(H) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 1100 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 75/75/70/70 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 50% NTSC
Light Source WLED
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type TTL (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Environment Operating Temperature: -20 ~ 80 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C
HSD062KDW1-E10 payment:
Introduction:
PayPal:
Western Union:
Bank Transfer:
ALI Platform Payment:
Conclusion:
HSD062KDW1-E10 Shipping and Package :
6.2 Inch HSD062KDW1-E10 TFT LCD Screen Display Panel 0
Introduction:
Air Freight:
Sea Freight:
Road Transport:
Rail Transport:
Conclusion:
HSD062KDW1-E10 FAQ:
Q: How long is the warranty of HSD062KDW1-E10 ?
A: 90days warranty .
Q: How can I trace my order of HannStar HSD062KDW1-E10 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods HSD062KDW1-E10 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods HannStar HSD062KDW1-E10 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%