HSD050JDW2-F00 LCD Screen Panel For Automotive Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD050JDW2-F00
China
Model Name:
HSD050JDW2-F00
Diagonal Size:
5.0"
108(W)×64.8(H) Mm
Outline(mm):
120.6(W)×80(H)
Display Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Response Time:
22/8 (Max.)(Tr+Td)
Display Colors:
16.7M 70% NTSC
Panel Weight:
105/110g (Typ./Max.)
Application:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
Automotive Display LCD Screen Panel
WVGA 188PPI LCD Screen Panel
HSD050JDW2-F00 LCD Display Panel
Product Description
HSD050JDW2-F00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD050JDW2-F00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD050JDW2-F00
Diagonal Size 5.0"
Active Area 108(W)×64.8(H) mm
Outline Size 120.6(W)×80(H) mm
Surface Antiglare
Brightness 1300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Min.) (TM)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 22/8 (Max.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 70% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 105/110g (Typ./Max.)
Application Automotive Display
Signal Interface TTL (1 ch, 8-bit)
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -40 ~ 90 °C
HSD050JDW2-F00 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
HSD050JDW2-F00 Shipping and Package :
HSD050JDW2-F00 LCD Screen Panel For Automotive Display 0
HSD050JDW2-F00 Shipping:
1. Worldwide shipping.
2. Orders will be delivered within 3 working days after confirming your payment.
3. Major express partners: DHL, Fedex, UPS, EMS.
4. We are not responsible for the additional taxes or customs duty.
HSD050JDW2-F00 Return & Replace:
1. If the products you received are Non-artificial damaged, please notify us in 3 days.
2. Products should be returned with original package and be in good condition if possible.
HSD050JDW2-F00 FAQ:
Q: How long is the warranty of HSD050JDW2-F00 ?
A: 90 days warranty .
Q: How can I trace my order of HannStar HSD050JDW2-F00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods HSD050JDW2-F00 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods HSD050JDW2-F00 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%