TM123XDKP17 12.3 Inch 1920*720 Lcd Display
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM123XDKP17
China
Model Name:
TM123XDKP17
Diagonal Size:
12.3"
Resolution:
1920(RGB)×720 166PPI
Active Area:
292.32(W)×109.62(H) Mm
Outline(mm):
305.92(W)×123.62(H) Mm
Luminance:
800 Cd/m² (Min.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response:
25 (Max.)(Tr+Td)
Used For:
Industrial、Outdoor High Brightness、Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
166PPI LCD Screen Display Panel
HVGA LCD Screen Display Panel
TM035PDHG03 Lcd Display Panel
Product Description
TM123XDKP17 Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM123XDKP17
Diagonal Size 12.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 166PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 292.32(W)×109.62(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 305.92(W)×123.62(H) mm
Surface Hard coating (3H)
Brightness 800 cd/m² (Min.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Max.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 77%DCI-P3
Lamp Type 8S3PWLED, 10K hours, Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 333g (Typ.)
Application Industrial,Outdoor High Brightness,Automotive Display
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 50 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
TM123XDKP17 Shipping :
1, Shipping via AliExpress Standard Shipping.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 10-20 calendar days .
TM123XDKP17 Packing :
TM123XDKP17 Reminder :
TM123XDKP17 Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
TM123XDKP17 Reminder :
TM123XDKP17 FAQ:
Q: Can You declare my order of TM123XDKP17 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of TM123XDKP17 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of TM123XDKP17 via credit card ?
A:Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
TM123XDKP17 Shipping and Package :
TM123XDKP17 12.3 Inch 1920*720 Lcd Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%