19 Inch 1280*1024 86PPI LQ190E1LW61 TFT LCD Display Module Panels
Brand Name: SHARP
Model Number: LQ190E1LW61
China
Model Name:
LQ190E1LW61
Diagonal Size:
19.0"
Resolution:
1280(RGB)×1024SXGA 86PPI
Active Area:
376.32(H)×301.056(V) Mm
Outline(mm):
396(H)×323.6(V) ×12(D) Mm
Luminance:
470(Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio:
1500 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Min.)(CR≥10)
Number Of Color:
16.7M , 90% NTSC
Used For:
Gaming
Product Description
LQ190E1LW61 Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ190E1LW61
Brand SHARP
Model Name LQ190E1LW61
Diagonal Size 19.0 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1280(RGB)×1024SXGA 86PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 376.32(H)×301.056(V) mm
Outline(mm) 396(H)×323.6(V) ×12(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H)
Brightness 470 (Typ.)
Contrast 1500 : 1 (Typ.) [Transmission]
Optical mode ASV, Normally Black, Transflective
Viewing angle 85/85/85/85 (Min.)(CR≥10)
Responding time 35 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of color 16.7M , 90% NTSC
Backlight type WLED , 50K hours, with LED driver
Panel weight 1.30Kgs (Max.)
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Used for Gaming
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , terminal
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Operating: 0 ~ 60 °C ; Storage: -25 ~ 60 °C
LQ190E1LW61 Customer Service Policy:
LQ190E1LW61 Package included:
1pc lcd panel
LQ190E1LW61 Shippment
The panel will be 100% check and test before shippment.
Buyer is responsible for customs duty fee.
LQ190E1LW61 Return& Refund:
Please read the item description and check the pictures carefully before bidding.
LQ190E1LW61 FAQ:
Q: How can I trace my order of LQ190E1LW61 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods LQ190E1LW61 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of LQ190E1LW61 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of LQ190E1LW61 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
LQ190E1LW61 Shipping and Package :
19 Inch 1280*1024 86PPI LQ190E1LW61 TFT LCD Display Module Panels 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%