15 inch 1024*768 Industrial TFT LCD Screen Display Module Panel LQ150X1LX91
Brand Name: SHARP
Model Number: LQ150X1LX91
China
Model Name:
LQ150X1LX91
Diagonal Size:
15.0"
Resolution:
1024(RGB)*768[XGA] 85PPI
Active Area:
304.128 * 228.096 Mm (H*V)
Outline(mm):
326.5 *253.5 * 10.1 Mm (H*V*D)
Luminance:
300 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio:
1500 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Reaction Time:
35 (Typ.)(Tr+Td)
Used For:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LQ150X1LX91 Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ150X1LX91
Brand SHARP
Model Name LQ150X1LX91
Diagonal Size 15.0 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1024(RGB)×768[XGA] 85PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 304.128 × 228.096 mm (H×V)
Bezel Opening 307.4 × 231.3 mm (H×V)
Outline Size 326.5 × 253.5 × 10.1 mm (H×V×D)
Surface Antiglare (Haze 3%), Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.)
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode ASV, Normally Black, Transmissive
Number of color 262K/16.2M , 70% NTSC
Reaction time 35 (Typ.)(Tr+Td)
Backlight type WLED , 30K hours, with LED driver
Refresh rate 60Hz
Application Industrial
Touch function No touch
Panel Weight 1.11kgs (Max.)
Signal Interface LVDS (1 ch,8-bit) , terminal, 20 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage temperature: -25 ~ 70 °C Operating temperature: -20 ~ 70 °C
LQ150X1LX91 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
LQ150X1LX91 Payment:
1. We accept Paypal
2. All major credit cards are accepted through our secure payment processor PayPal.
3. If you have any problems of payment, please contact us.
LQ150X1LX91 Warm Reminder:
(1). To Brazil buyers, Need to offer us CNPJ or CPF if ship the goods by DHL/FEDEX/EMS.
LQ150X1LX91 About Customs Duty & Handling Fee:
For all customers` orders, we do not charge handing fee, even 1pcs part.
LQ150X1LX91 FAQ:
Q: Can I pay my goods LQ150X1LX91 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ150X1LX91 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for LQ150X1LX91 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment for LQ150X1LX91 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
LQ150X1LX91 Shipping and Package :
15 inch 1024*768 Industrial TFT LCD Screen Display Module Panel LQ150X1LX91 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%