New Original 5.0 inch IPS TFT LCD Screen Display Module Panel HSD050JDW2-E00
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD050JDW2-E00
China
Model Name:
HSD050JDW2-E00
Diagonal Size:
5.0"
108(W)×64.8(H) Mm
Outline(mm):
120.6(W)×80(H)
Luminance:
1300 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio:
800 : 1 (Min.) (TM)
Work Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Mass:
105/110g (Typ./Max.)
Used For:
Automotive Display
Product Description
HSD050JDW2-E00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD050JDW2-E00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD050JDW2-E00
Diagonal Size 5.0"
Active Area 108(W)×64.8(H) mm
Outline Size 120.6(W)×80(H) mm
Surface Antiglare
Brightness 1300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Min.) (TM)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 22/8 (Max.)(Tr+Td)ms
Display Colors 16.7M 70% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 105/110g (Typ./Max.)
Application Automotive Display
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) + SPI
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -40 ~ 90 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
HSD050JDW2-E00 Payment:
1. We accept Paypal
2. All major credit cards are accepted through our secure payment processor PayPal.
3. If you have any problems of payment, please contact us.
HSD050JDW2-E00 Shipping and Package :
New Original 5.0 inch IPS TFT LCD Screen Display Module Panel HSD050JDW2-E00 0
HSD050JDW2-E00 Warm Reminder:
(1). To Brazil buyers, Need to offer us CNPJ or CPF if ship the goods by DHL/FEDEX/EMS.
HSD050JDW2-E00 About Customs Duty & Handling Fee:
For all customers` orders, we do not charge handing fee, even 1pcs part.
HSD050JDW2-E00 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of HSD050JDW2-E00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD050JDW2-E00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods HSD050JDW2-E00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can I pay my order of HSD050JDW2-E00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%