15.0 Inch 1024*768 LCD Display Screen Panel Brand New LTM150XH-L01
Brand Name: Samsung
Model Number: LTM150XH-L01
China
Model Name:
LTM150XH-L01
Diagonal Size:
15.0"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Active Area:
304.128(W)×228.096(H) Mm
Bezel Opening:
307.2(W)×231.1(H) Mm
Outline Size:
331.6(W)×254.8(H) ×13(D) Mm
Brightness:
250 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
300:1 (Typ.) (TM)
Panel Weight:
1.35Kgs (Max.)
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LTM150XH-L01 Product details :
Samsung LCD Screen LTM150XH-L01
Brand Samsung
Model P/N LTM150XH-L01
Diagonal Size 15.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 307.2(W)×231.1(H) mm
Outline Size 331.6(W)×254.8(H) ×13(D) mm
Surface Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 300:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/55/65 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.2M 65% NTSC
Lamp Type 4 pcs CCFL , 35K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.35Kgs (Max.)
Application Desktop Monitor
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LTM150XH-L01 Helpful Information:
- We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
- Please confirm it with us before buying if you need 100% new products only.
LTM150XH-L01 Shipping and Package :
15.0 Inch 1024*768 LCD Display Screen Panel Brand New LTM150XH-L01 0
LTM150XH-L01 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
we will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
LTM150XH-L01 Return:
2.This product comes with 60-Day Money Back Guarantee.
3.For all returned products, please contact us for the returning address.
LTM150XH-L01 FAQ:
Q: Can I pay my goods LTM150XH-L01 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods Samsung LTM150XH-L01 ?
Q: Can You declare my order of touch lcd panel LTM150XH-L01 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of Samsung LTM150XH-L01 ?
A: 90 days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%