HSD123JPW2-C00 12.3 inch TFT LCD Screen 1920*720 LCD Display for Automotive Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD123JPW2-C00
China
Model Name:
HSD123JPW2-C00
Diagonal Size:
12.3"
Resolution:
1920(RGB)×720 167PPI
Active Area:
292.032(W)×109.512(H) Mm
Bezel Opening:
294.8(W)×112.1(H) Mm
Outline Size:
308.1(W)×130(H) ×15.6(D) Mm
Brightness:
850 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Panel Weight:
520g (Typ.)
Application:
Product Description
HSD123JPW2-C00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD123JPW2-C00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD123JPW2-C00
Diagonal Size 12.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Bezel Opening 294.8(W)×112.1(H) mm
Outline Size 308.1(W)×130(H) ×15.6(D) mm
Surface Antiglare
Brightness 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 14/16 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 100% sRGB
Lamp Type 11S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 520g (Typ.)
Application Automotive Display
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
HSD123JPW2-C00 Description:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
HSD123JPW2-C00 Shipping and Package :
HSD123JPW2-C00 12.3 inch TFT LCD Screen 1920*720 LCD Display for Automotive Display 0
HSD123JPW2-C00 About Shipping:
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
HSD123JPW2-C00 Return& Refund:
Please read the item description and check the pictures carefully before bidding.
Return items must have all original packaging and in good condition.
HSD123JPW2-C00 FAQ:
Q: Can I pay my goods HannStar HSD123JPW2-C00 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods HSD123JPW2-C00 ?
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: What happen if the HannStar HSD123JPW2-C00 I receive can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%