| Model Number: | HSD080JHW3-A11 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
8.0 inch 1280*720 HSD080JHW3-A11 tft screen lcd display tft lcd panel
HSD080JHW3-A11 Product details :
| HannStar LCD Screen HSD080JHW3-A11 | |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Model P/N | HSD080JHW3-A11 |
| Diagonal Size | 8.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 1280(RGB)×720, WXGA 184PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 176.64(W)×99.36(H) mm |
| Luminance | 1000 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 17/18 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | IPS Pro, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 262K/16.7M |
| Light Source | WLED , W/O Driver |
| Designed For | Outdoor High Brightness / Automotive Display |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (1 ch, 6/8-bit) |
HSD080JHW3-A11 NOTE:
HSD080JHW3-A11 Shipping and Package :
HSD080JHW3-A11 Shipping:
1. We will test them strictly before shipment.
5.Please confirm it with us before buying if you need 100% new.