LQ150X1LGN2A 15.0 inch 1024*768 85 PPI TFT LCD for Sharp
Brand Name: SHARP
Model Number: LQ150X1LGN2A
China
Model Name:
LQ150X1LGN2A
Diagonal Size:
15.0"
Resolution:
1024(RGB)×768[XGA] 85PPI
Active Area:
304.128 × 228.096 Mm (H×V)
Outline Size:
326(H)×252(V) ×11.5(D) Mm
Viewing Angle:
60/60/45/55 (Typ.) (CR≥10)
Luminance:
260cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
350:1 (Typ.) (TM)
Number Of Color:
16.2M , 47% NTSC
Reaction Time:
5/20 (Typ.)(Tr+Td)ms
Product Description
LQ150X1LGN2A Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ150X1LGN2A
Brand SHARP
Model Name LQ150X1LGN2A
Diagonal Size 15.0 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1024(RGB)×768[XGA] 85PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 304.128(H)×228.096(V) mm
Bezel Opening 308.1(H)×232.1(V) mm
Outline Dim. 326(H)×252(V) ×11.5(D) mm
Treatment Matte (Haze 28%), Hard coating (3H)
Brightness 260 cd/m² (Typ.)
contrast 350:1 (Typ.)
Viewing angle 60/60/45/55 (Typ.) (CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Number of color 16.2M , 47% NTSC
Reaction time 5/20 (Typ.)(Tr+Td)ms
Backlight type CCFL [2 pcs] , 50K hours, no driver
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Weight 1.10Kgs (Max.)
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -25 ~ 60 °C
LQ150X1LGN2A Please Noted:
We are not responsible for any customsduty or import tax .
LQ150X1LGN2A Our Company:
LQ150X1LGN2A Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
LQ150X1LGN2A Shipment:
help you to track the package until you get.
Please make sure to double check your address before completing your payment.
online.
Customers are responsible for customs taxes and duties where applicable.
(including refusing to sign), buyer should afford all the extra cost!
LQ150X1LGN2A Our advantages:
1: We are all own stock, with adequate supply
2: The quality of the product reached a series of certification
LQ150X1LGN2A FAQ:
Q: Can you tested the LQ150X1LGN2A before shipping ?
A: Of course , our lcd panel LQ150X1LGN2A was Strictly tested before shipping.
Q: How to order LQ150X1LGN2A ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel LQ150X1LGN2A received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
LQ150X1LGN2A Shipping and Package :
LQ150X1LGN2A  15.0 inch 1024*768 85 PPI TFT LCD for Sharp 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%