LCD screen panel 13.3 inch LCD Module LQ133M1LW02 1920*1080
Brand Name: SHARP
Model Number: LQ133M1LW02
China
Model Name:
LQ133M1LW02
Diagonal Size:
13.3"
Resolution:
1920(RGB)×1080 FHD 166PPI
Active Area:
293.76 × 165.24 Mm (H×V)
Outline Size:
310.6 × 182.2 × 13.1 Mm (H×V×D)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Luminance:
450 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
600:1 (Typ.) (TM)
Number Of Color:
16.7M 86% NTSC
Used For:
Industrial
Product Description
LQ133M1LW02 Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ133M1LW02
Brand SHARP
Model Name LQ133M1LW02
Diagonal Size 13.3 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080 FHD 166PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 293.76 × 165.24 mm (H×V)
Outline Size 310.6 × 182.2 × 13.1 mm (H×V×D)
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
contrast 900:1 (Typ.)
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode New Mode2, Normally Black, Transmissive
Number of color 16.7M 86% NTSC
Reaction time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Backlight type WLED , 70K hours , With LED Driv
Refresh rate 60Hz
Touch function Without
Weight 710g(Max.)
Application Gaming
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 80 °C
LQ133M1LW02 Our advantages:
1: We are all own stock, with adequate supply
2: The quality of the product reached a series of certification
LQ133M1LW02 Payment and Shipment:
2. Item will be shipped out within 1-3 days.
5. Delivery time:
--via DHL, Fedex, UPS: 3-7 working days
--via EMS: 7-15 working days
--via Air Mail or Parcel: 10-30 working days (sometimes longer)
LQ133M1LW02 Refund&Return:
1.If the item is defective, pls notify us within 3 days after receiving.
2.Items should be returned with original package if possible.
LQ133M1LW02 FAQ:
Q: How long is the warranty of LQ133M1LW02 ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ133M1LW02 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I order LQ133M1LW02 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for LQ133M1LW02 ?
A: Of course!sample order is welcome !
LQ133M1LW02 Shipping and Package :
LCD screen panel 13.3 inch LCD Module LQ133M1LW02 1920*1080 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%