HannStar LCD Screen HSD070JDW6-B00-0299 7.0 inch 800*480 LCD Display Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070JDW6-B00-0299
China
Model Name:
HSD070JDW6-B00-0299
Diagonal Size:
7.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 133PPI
Active Area:
152.4(W)×91.44(H) Mm
Outline Size:
159.7(W)×101.5(H) ×1.27(D) Mm
Surface:
Hard Coating (3H)
View Direction:
Symmetry
Response Time:
30 (Typ.)(Tr+Td)
Transmittance:
3.8% (Typ.)(with Polarizer)
Designed For:
Automotive Display / Portable DVD Player
Product Description
HSD070JDW6-B00-0299 Product details :
HannStar LCD Screen HSD070JDW6-B00-0299
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070JDW6-B00-0299
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOG
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 133PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 152.4(W)×91.44(H) mm
Outline Dim. 159.7(H)×101.5(V) ×1.27(D) mm
Treatment Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Transmittance 3.8% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 70% NTSC
Light Source No B/L
Designed For Automotive Display / Portable DVD Player
Touch Panel Without
D-IC Detail COG Built-in 1 source + 1 gate chips
Interface Type Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins FPC
Power Supply 3.3/12.4/19/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -40 ~ 95 °C
HSD070JDW6-B00-0299 Kindly Reminder :
1.If the number of the need for more, please contact us, we will help you to arrange more quantity
4.we warranty our products for you.
HSD070JDW6-B00-0299 Shipping and Package :
HannStar LCD Screen HSD070JDW6-B00-0299 7.0 inch 800*480 LCD Display Panel 0
HSD070JDW6-B00-0299 Shipping :
1, Shipping via China Post Registered Air Mail or ePacket.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 27 calendar days .
HSD070JDW6-B00-0299 Warm tip:
if you are Indian ,Russian ,Brazil or Belarus customers ,
suggest you chose EMS ,or china post air mail,or HK china post air mail,
it's better for helping you to clear customs.
Before your payment we will check the shipping cost with you,DHL,EMS,UPS
and Fedex if can send your position ,you can choose one you need.
HSD070JDW6-B00-0299 FAQ:
Q: How long will I receive my goods HSD070JDW6-B00-0299 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD070JDW6-B00-0299 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD070JDW6-B00-0299 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
A: Yes , we can pls. inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%