New IPS 12.1 inch HSD121KXN1-B00 1024*768 lcd Screen panel for Automotive Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD121KXN1-B00
China
Model Name:
HSD121KXN1-B00
Diagonal Size:
12.1"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Active Area:
245.76(W)×184.32(H) Mm
Luminance:
600 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
900:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
30 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode:
IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color:
16.7M 72% NTSC
Designed For:
Product Description
HSD121KXN1-B00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD121KXN1-B00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD121KXN1-B00
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Luminance 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED , 30K hours , With LED Driver
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C
HSD121KXN1-B00 Friendly Reminder :
HSD121KXN1-B00 Shipping and Package :
New IPS 12.1 inch HSD121KXN1-B00 1024*768 lcd Screen panel for Automotive Display 0
HSD121KXN1-B00 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
HSD121KXN1-B00 Contact us:
The best way to contact with us is via email.
If you have any RFQ, please kindly contact us.We will be your good choice.
Thank you for coming, thank you! wish you a happy life!
HSD121KXN1-B00 FAQ:
Q: How long is the warranty of HSD121KXN1-B00 ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD121KXN1-B00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I order HSD121KXN1-B00 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for HSD121KXN1-B00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%