HSD101BWW4-A00 Original 10.1 inch 800*1280 LCD screen display for HannStar
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101BWW4-A00
China
Model Name:
HSD101BWW4-A00
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
800(RGB)×1280, WXGA 150PPI
Active Area:
135.36(W)×216.576(H) Mm
Outline Size:
140.4(W)×225.8(H) ×0.8(D) Mm
Brightness:
0 Cd/m²
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
10/20 (Typ.)(Tr/Td)
Driver IC:
COG Suggest NT35521S + JD9364
Application:
Pad & Tablet
Product Description
HSD101BWW4-A00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101BWW4-A00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101BWW4-A00
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , Q-CUT (Full Cell)
Resolution 800(RGB)×1280, WXGA 150PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 135.36(W)×216.576(H) mm
Outline Size 140.4(W)×225.8(H) ×0.8(D) mm
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 10/20 (Typ.)(Tr/Td)
Glass Depth 0.40+0.40 mm
Transmissivity 5.7% (Typ.)
Display Colors 16.7M 60% NTSC
Lamp Type No B/L
Touch Screen Without
Driver IC COG Suggest NT35521S + JD9364
Application Pad & Tablet
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
HSD101BWW4-A00 Payment terms:
HSD101BWW4-A00 Shipping and Package :
HSD101BWW4-A00 Original 10.1 inch 800*1280 LCD screen display for HannStar 0
HSD101BWW4-A00 SHIPPING:
1 We will ship the items within 1-3working days after the payment is reached.
4 Any import fees or charges are the buy’s responsibility.
We have large stock and perfect service, so if you have any RFQ, please kindly contact us.
Look forward your order.
HSD101BWW4-A00 Return:
(1). We accept replacement or exchange within 30 days.
(2). Please keep the goods in the same condition we offered when the buyer return the goods to us .
(3). We will resent the goods to buyer in time if happen that goods broken or doesn't work
HSD101BWW4-A00 FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101BWW4-A00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: How long is the warranty of HannStar Display HSD101BWW4-A00 ?
A: 90 days warranty .
Q: How can I trace my order of HSD101BWW4-A00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%