HSD090IFW1-A00 HannStar 9.0 inch 1024*600 TFT ips LCD Screen panel display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD090IFW1-A00
China
Model Name:
HSD090IFW1-A00
Diagonal Size:
9.0"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 132PPI
Active Area:
196.608(W)×114.15(H) Mm
Bezel Opening:
200.01(W)×117.55(H) Mm
Outline Dim.:
211.1(H)×126.5(V)×7.1(D) Mm
Treatment:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Light Source:
WLED [3S7P] , 30K Hours , W/O Driver
Weight:
240g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD090IFW1-A00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD090IFW1-A00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD090IFW1-A00
Diagonal Size 9.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 132PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 196.608(W)×114.15(H) mm
Bezel Opening 200.01(W)×117.55(H) mm
Outline Dim. 211.1(H)×126.5(V)×7.1(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 18/17 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 70% NTSC
Light Source WLED [3S7P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 240g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins FPC
Power Supply 3.3/12.6/23/-10.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
HSD090IFW1-A00 Please note! ! !
HSD090IFW1-A00 Shipping and Package :
HSD090IFW1-A00 HannStar 9.0 inch 1024*600 TFT ips LCD Screen panel display 0
HSD090IFW1-A00 Abount Shipping Information:
We will ship out your items within 1-5 business days after the payment is cleared.
HSD090IFW1-A00 Returns:
· We are happy to return any unused item in its original packaging within 30 days of delivery.
· Buyers are responsible for the round (two-way) shipping cost.
HSD090IFW1-A00 FAQ:
Q: Can You declare my order of HSD090IFW1-A00 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of HSD090IFW1-A00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of HSD090IFW1-A00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of HSD090IFW1-A00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%