6.2 inch 800*480 Resolution LCD PANEL SCREEN HSD062IDW1-A02-0299
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD062IDW1-A02-0299
China
Model Name:
HSD062IDW1-A02-0299
Diagonal Size:
6.2"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 150PPI
Active Area:
137.52(W)×77.232(H) Mm
Outline Size:
147(W)×86.323(H) ×1.43(D) Mm
Brightness:
0 Cd/m²
Viewing Angle:
75/75/70/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Glass Depth:
0.50+0.50 Mm
Application:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD062IDW1-A02-0299 Product details :
HannStar LCD Screen HSD062IDW1-A02-0299
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD062IDW1-A02-0299
Diagonal Size 6.2"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOG
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 150PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 137.52(W)×77.232(H) mm
Outline Size 147(W)×86.323(H) ×1.43(D) mm
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 75/75/70/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Glass Depth 0.50+0.50 mm
Transmissivity 4.1% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 262K/16.2M 48% NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Application Automotive Display
Signal Interface TTL (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Input Voltage 3.3/10.0/15.0/-7.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
HSD062IDW1-A02-0299 Payments :
We accept paypal only.
HSD062IDW1-A02-0299 Shipping and Package :
6.2 inch 800*480 Resolution LCD PANEL SCREEN HSD062IDW1-A02-0299 0
HSD062IDW1-A02-0299 Shipping:
· We ship items to Worldwide!
· Please confirm your address in paypal, phone number is also very important.
· All items will be shipped within 72 working hours on receipt of cleared payment.
· We'll add tracking number after sending the item so that you can track your parcel.
HSD062IDW1-A02-0299 Return Policy:
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
HSD062IDW1-A02-0299 FAQ:
Q: How can I trace my order of HSD062IDW1-A02-0299 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods HSD062IDW1-A02-0299 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods HSD062IDW1-A02-0299 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: How long will I receive my goods of HSD062IDW1-A02-0299 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%