New 10.1 inch 1920*1200 HSD101PUW1-A00-0299 lcd Screen panel for Pad Tablet
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PUW1-A00-0299
China
Model Name:
HSD101PUW1-A00-0299
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1920(RGB)×1200, WUXGA 225PPI
Active Area:
216.576(W)×135.36(H) Mm
Outline Size:
224.46(H)×144.98(V)×0.77(D) Mm
Treatment:
Hard Coating
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
25 (Typ.)(Tr+Td)
Plate Thickness:
0.25+0.25 Mm
Designed For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD101PUW1-A00-0299 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PUW1-A00-0299
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PUW1-A00-0299
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA 225PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 216.576(W)×135.36(H) mm
Outline Dim. 224.46(H)×144.98(V)×0.77(D) mm
Treatment Hard coating
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness 0.25+0.25 mm
Transmittance 4.4% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 52% NTSC
Light Source No B/L , W/O Driver
Weight TBD
Designed For Pad & Tablet
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type MIPI (4 data lanes) , 34 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 70 °C
HSD101PUW1-A00-0299 a letter to the buyer:
HSD101PUW1-A00-0299 Shipping and Package :
New 10.1 inch 1920*1200 HSD101PUW1-A00-0299 lcd Screen panel for Pad Tablet 0
HSD101PUW1-A00-0299 Shipping time:
HSD101PUW1-A00-0299 Warning:
*We just can guarantee the one you received that will be compatible with your tablet,
HSD101PUW1-A00-0299 FAQ:
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of HSD101PUW1-A00-0299 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PUW1-A00-0299 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD101PUW1-A00-0299 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%