Industrial 19 inch 1280x1024 TFT LCD Screen IPS Panel For G190EG02 V104
Brand Name: AUO
Model Number: G190EG02 V104
China
Model Name:
G190EG02 V104
Diagonal Size:
19.0"
Resolution:
1280(RGB)×1024SXGA 86PPI
Active Area:
376.32(H)×301.056(V) Mm
Outline Size:
396(H)×324(V)×15.8(D) Mm
Response Time:
15/5 (Typ.)(Tr/Td) Ms
Brightness:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
2000 : 1 (Typ.) [Transmission]
Display Colors:
16.7M , 70% NTSC
Application:
Industrial Medical Imaging
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
G190EG02 V104 Product details :
AUO LCD SCREEN G190EG02 V104
Panel Brand AUO
Panel Model G190EG02 V104
Panel Size 19.0 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1280(RGB)×1024SXGA 86PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 376.32(H)×301.056(V) mm
Bezel Opening 380.32(H)×305.06(V) mm
Outline Size 396(H)×324(V)×15.8(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 2000:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode MVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 15/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 16.7M , 70% NTSC
Lamp Type WLED , 50K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Panel Weight 1.74Kgs (Typ.)
Used for Industrial Medical Imaging
Touchscreen Without
Signal Interface 30 pins LVDS (2 ch, 8-bit) , terminal
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 60 °C
G190EG02 V104 Attentions :
All the items are easy to be fragile ,please test it before installation.
can't be accept the return screen which attmept has been made .
G190EG02 V104 Packing :
G190EG02 V104 Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
G190EG02 V104 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of G190EG02 V104 ?
A: Of course! Sample order is welcome.
Q: Can I pay my order of G190EG02 V104 vai credit card ?
A: Yes! You can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty.
Q: If I place order now, when will you ship the goods of G190EG02 V104 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
G190EG02 V104 Shipping and Package :
Industrial 19 inch 1280x1024 TFT LCD Screen IPS Panel For G190EG02 V104 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%