LCD Module Display 19 inch 1280*1024 G190EG01 V0 for Industrial
Brand Name: AUO
Model Number: G190EG01 V0
China
Model Name:
G190EG01 V0
Diagonal Size:
19.0"
Resolution:
1280(RGB)×1024SXGA 86PPI
Active Area:
376.32(H)×301.056(V) Mm
Outline Size:
396(H)×324(V)×15.8(D) Mm
Response Time:
3.6/1.4 (Typ.)(Tr/Td), 8 (Typ.)(G To G)
Brightness:
450 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) [Transmission]
Display Colors:
95.0g 16.7M , 72% NTSCMax.)
Application:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
G190EG01 V0 Product details :
AUO LCD SCREEN G190EG01 V0
Panel Brand AUO
Panel Model G190EG01 V0
Panel Size 19.0 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1280(RGB)×1024SXGA 86PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 376.32(H)×301.056(V) mm
Bezel Opening 380.32(H)×305.06(V) mm
Outline Size 396(H)×324(V)×15.8(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 450 (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 3.6/1.4 (Typ.)(Tr/Td), 8 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M , 72% NTSC
Lamp Type 4 pcs CCFL , 50K hours, no driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Application Industrial
Panel Weight 2.40Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , terminal, 30 pins
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 60 °C
G190EG01 V0 Attentions :
All the items are easy to be fragile ,please test it before installation.
can't be accept the return screen which attmept has been made .
G190EG01 V0 About transportation:
G190EG01 V0 Shipping :
1, Shipping via China Post Registered Air Mail or ePacket.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 27 calendar days .
G190EG01 V0 FAQ:
Q: Can I pay my goods G190EG01 V0 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of G190EG01 V0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for G190EG01 V0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment for G190EG01 V0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
G190EG01 V0 Shipping and Package :
LCD Module Display 19 inch 1280*1024 G190EG01 V0 for Industrial 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%