Original new 7.0 inch LCD Screen HSD070PWW1-C00 LCD Display Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070PWW1-C00
China
Model Name:
HSD070PWW1-C00
Diagonal Size:
7.0"
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 215PPI
Active Area:
150.72(W)×94.2(H) Mm
Outline Size:
161.6(H)×105.8(V)×4.85(D) Mm
Treatment:
Hard Coating
Luminance:
690 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Panel Weight:
91.0g (Max.)
Designed For:
Pad & Tablet / Outdoor High Brightness / MID UMPC
Product Description
HSD070PWW1-C00  Product details :
HannStar LCD Screen HSD070PWW1-C00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070PWW1-C00
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 215PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 150.72(W)×94.2(H) mm
Outline Dim. 161.6(H)×105.8(V)×4.85(D) mm
Treatment Hard coating
Luminance 690 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K 50% NTSC
Light Source WLED , 10K hours , With LED Driver
Weight 91.0g (Max.)
Designed For Pad & Tablet / Outdoor High Brightness / MID UMPC
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
HSD070PWW1-C00 Purchase instructions:
Ⅰ All products are guaranteed to be genuine
Ⅱ All products are tested and delivered
Ⅲ Different models of the same link can be used in general
Ⅳ If you need help, please leave a message to the owner
HSD070PWW1-C00 Shipping and Package :
Original new 7.0 inch LCD Screen HSD070PWW1-C00 LCD Display Panel 0
HSD070PWW1-C00 Shipping Terms:
3. We Ship it in one day by DHL 1- 3 Day arrive you!
HSD070PWW1-C00 Return:
HSD070PWW1-C00 FAQ:
Q: Can You declare my order of HSD070PWW1-C00 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods HSD070PWW1-C00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of HSD070PWW1-C00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD070PWW1-C00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%