SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
Brand Name: BOE
Model Number: ET121S0M-N10
China
Model Name:
ET121S0M-N10
Diagonal Size:
12.1"
Resolution:
800(RGB)×600, SVGA 82PPI
Display Size:
246(W)×184.5(H) Mm
Bezel Opening:
249.05(W)×188.3(H) Mm
Outline(mm):
279(W)×209(H)×9.3(D)
Brightness:
450 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio:
800 : 1 (Typ.) (TM)
Mass:
500g (Max.)
Used For:
Industrial / Medical Imaging
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
Medical Imaging BOE LCD Module
TFT BOE LCD Module
ET121S0M-N10 TFT LCD Display
Product Description
12.1 Inch ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
BOE 12.1 inch ET121S0M-N10 lcd module for medical imaging
ET121S0M-N10 Product details :
BOE LCD Screen ET121S0M-N10
Brand BOE
Model P/N ET121S0M-N10
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 82PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening 249.05(W)×188.3(H) mm
Outline(mm) 279(W)×209(H)×9.3(D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 450 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/65/75 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 12 o'clock
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Color Depth 262K/16.7M 58% NTSC
Backlight 9S2P WLED , 50K hours , With LED Driver
Mass 500g (Max.)
Used for Industrial / Medical Imaging
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
ET121S0M-N10 Regarding payment:
1,we accept Alipay,Paypal,Western Union,TT here.
2,Accept all major credit through the secure payment program ESCROW.
3,Please make sure you have read the complete instructions and agree Transaction before purchase.
ET121S0M-N10 Shipping and Package :
SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging 0
ET121S0M-N10 Shipment:
· We can ship to worldwide.
· Usually we send it out as a gift or low-value commodities.
· Shipping via EMS DHL UPS are available, please contact us if you want other shipping service.
ET121S0M-N10 After service:
ET121S0M-N10 FAQ:
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of ET121S0M-N10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of ET121S0M-N10 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders of ET121S0M-N10 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%