B101EVN02.4 for AUO 10.1 inch 800*1280 lcd display panel
Brand Name: AUO
Model Number: B101EVN02.4
China
Model P/N:
B101EVN02.4
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
800(RGB)*1280 (WXGA) 150PPI
Active Area:
135.36 * 216.576 (H*V) Mm
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application:
Product Description
B101EAN02.4 Product details :
Manufacturer AUO
Model Name B101EVN02.4
Screen size 10.1 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×1280 (WXGA) 150PPI
Pixel RGB triangle
Display size 135.36(Horizontal)×216.576(Vertical)
Brightness 350 cd/m² (Typ.
Contrast 1000:1 (Typ.) (transmission)
Optical mode AHVA, normally black display, transmissive
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
responding 15/10 (Typ.)(Tr/Td)
Number of 16.7M, 60% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, with LED driver
Refresh rate 60Hz
Used for Pad & Tablet
Touch function No touch
Signal system LVDS (1 ch, 8-bit)
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
B101EAN02.4 We Promise to:
1:Only sell the best consumer goods and ensure the highest quality possible.
2:Deliver goods to our customers all over the world with speed and precision
B101EAN02.4 NOTE:
B101EAN02.4 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
B101EAN02.4 FAQ:
Q: How can I trace my order of B101EVN02.4 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of B101EVN02.4 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of B101EVN02.4 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B101EVN02.4 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
B101EAN02.4 Shippment & Packing
B101EVN02.4 for AUO 10.1 inch 800*1280 lcd display panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%