10.1 inch B101EAN02.2 TFT LCD screen display 800*1280
Brand Name: AUO
Model Number: B101EAN02.2
China
Model P/N:
B101EAN02.2
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
800(RGB)*1280 (WXGA) 150PPI
Active Area:
135.36 * 216.576 (H*V) Mm
Outline(mm):
141.36 * 142 × 228.5 Mm (H×V×D).23 * 4.23 (H*V*D) Mm
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding:
30 (Typ.)(Tr+Td) MsDisplay
Application:
Product Description
B101EAN02.2 Product details :
Manufacturer AUO
Model Name B101EAN02.2
Screen size 10.1 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×1280 (WXGA) 150PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 135.36 × 216.576 (H×V) mm
Outline Dim. 142 × 228.5 mm (H×V×D)
Surface Mirror (Haze 0%)
Brightness 350 (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) (transmission)
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 60% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, without driver
Screen weight 152g (Max.)
Refresh rate 60Hz
Designed For Pad & Tablet
Touch function No touch
Signal system MIPI (4 data lanes), connector, 39 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
B101EAN02.2 We Promise to:
1:Only sell the best consumer goods and ensure the highest quality possible.
2:Deliver goods to our customers all over the world with speed and precision
B101EAN02.2 NOTE:
B101EAN02.2 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
B101EAN02.2 FAQ:
Q: How can I trace my order of B101EAN02.2 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B101EAN02.2 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of B101EAN02.2 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods B101EAN02.2 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT
B101EAN02.2 Shippment & Packing
10.1 inch B101EAN02.2 TFT LCD screen display 800*1280 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%