B101EAN02.0 10.1 inch screen 800*1280 MIPI lcd display panel
Brand Name: AUO
Model Number: B101EAN02.0
China
Model P/N:
B101EAN02.0
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
800(RGB)*1280 (WXGA) 150PPI
Active Area:
135.36 * 216.576 (H*V) Mm
Outline(mm):
141.36 * 228.23 * 4.23 (H*V*D) Mm
Luminance:
400 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding:
30 (Typ.)(Tr+Td) MsDisplay
Application:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LCD Screen For Tablet
lcd display panel
tft screen display
Product Description
B101EAN02.0 Product details :
AUO LCD SCREEN B101EAN02.0
Panel Brand AUO
Model Name B101EAN02.0
Screen size 10.1 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×1280 (WXGA) 150PPI
Pixel RGB triangle
Display size 135.36 × 216.576 (H×V) mm
Outline Size 141.36 × 228.23 × 4.23 (H×V×D) mm
Surface Glare (Haze 0%)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) (transmission)
Optical mode AHVA, normally black display, transmissive
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 50% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, without driver
Screen weight 140g (Max.)
Refresh rate 60Hz
Application Pad & Tablet
Touch function No touch
Signal system MIPI (4 data lanes), connector, 39 pins
Supply voltage 1.8/3.3V (Typ.)(VCC/VDDI)
Maximum Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
B101EAN02.0 We Promise to:
1:Only sell the best consumer goods and ensure the highest quality possible.
2:Deliver goods to our customers all over the world with speed and precision
B101EAN02.0 NOTE:
B101EAN02.0 About shipping method:
B101EAN02.0 Reminder :
B101EAN02.0 FAQ:
Q: Can you test the lcd panel B101EAN02.0 before shipping ?
A: Yes , of course , don't worry , our item was tested ok before shipping .
Q: Do you accept the sample order B101EAN02.0 ?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you declared low value of my order B101EAN02.0 ?
A: Yes , we can , you can tell us before shipping .
Q: How long the warranty of lcd B101EAN02.0 ?
A: 90 days .
B101EAN02.0 Shippment & Packing
B101EAN02.0 10.1 inch screen 800*1280 MIPI lcd display panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%