10.1 INCH 1280*800 149PPI B101EAN01.7 34 pins LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B101EAN01.7
China
Model P/N:
B101EAN01.7
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1280(RGB)×800 (WXGA) 149PPI
Active Area:
216.96 × 135.6 (H×V) Mm
Outline Dim.:
227.9(H)×147.8(V)×4.6(D) Mm
Luminance:
400 (Typ.)
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
30 (Typ.)(Tr+Td) Ms
Number Of:
16.7M, 50% NTSC
Designed For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LCD Screen For Tablet
lcd display panel
tft screen display
Product Description
B101EAN01.7 Product details :
Brand AUO
Model Name B101EAN01.7
Screen size 10.1 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1280(RGB)×800 (WXGA) 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 216.96 × 135.6 (H×V) mm
Outline Dim. 227.9(H)×147.8(V)×4.6(D) mm
Surface Mirror (Haze 0%)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 800: 1 (Typ.) (transmission)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Responding 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 50% NTSC
Backlight type WLED [6S4P], 15K hours, with LED driver
Screen weight 140g (Max.)
Refresh rate 60Hz
Designed For Pad & Tablet
Touch function No touch
Signal system 34 pins MIPI (4 data lanes), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)(VDC/VCCI)
Maximum Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -20 ~ 60 °C
B101EAN01.7 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B101EAN01.7 Attention:
B101EAN01.7 About the company:
B101EAN01.7 Shipping:
7-15 working days to USA,Ship by USPS with track number.
14-22 business days to UK Australia,Canada.
18-25 business days to Greece,Spain,Poland,Norway.
18-25 business days to Germany,Filand.Sweden,Malta.
20-25 business days to France, Czech. most of Europe.
30-40 business days to other countries(Brazil and Russia).
This is the normally around ship time.if your country strict customs and will cause delay.
B101EAN01.7 FAQ:
Q: How do you ship my goods B101EAN01.7 ?
Q: Are you manufactory or trade company ?
Q: Can You declare my order of lcd display screen B101EAN01.7 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of B101EAN01.7 ?
A: 90 days warranty .
B101EAN01.7 Shippment & Packing:
10.1 INCH 1280*800 149PPI B101EAN01.7 34 pins LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%