A - Si TFT LCD Panel For HannStar Module HSD101JFW1-C11 10.1 Inch 117PPI
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101JFW1-C11
China
Model P/N:
HSD101JFW1-C11
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Active Area:
222.72(W)×125.28(H) Mm
Bezel Opening:
226(W)×128.5(H) Mm
Outline(mm):
235 × 143 × 6.3 (H×V×D)
Luminance:
500 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
800 : 1 (Typ.) (TM)
Mass:
265/275g (Typ./Max.)
Used For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
A-Si TFT LCD Panel For HannStar
10.1Inch LCD Screen Display Panel
117 PPI LCD Screen Display Panel
Product Description
New and original lcd module HSD101JFW1-C11 10.1 inch a-Si TFT-LCD Panel for HannStar
HSD101JFW1-C11 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101JFW1-C11
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101JFW1-C11
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 226(W)×128.5(H) mm
Outline(mm) 235 × 143 × 6.3 (H×V×D)
Treatment Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transflective
Color Depth 16.2M 45% NTSC
Backlight 6S7P WLED , 20K hours , No Driver
Mass 265/275g (Typ./Max.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/12.5/20/-10V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
HSD101JFW1-C11 Product Description:
2: Full Tested 100% Working By Real equipment before Shipping
3: Not supply the disassembly installation instructions and Tools
HSD101JFW1-C11 Shippment & Packing:
A - Si TFT LCD Panel For HannStar Module HSD101JFW1-C11 10.1 Inch 117PPI 0
HSD101JFW1-C11 About transportation:
HSD101JFW1-C11 Regarding tariffs and receipts:
HSD101JFW1-C11 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of HSD101JFW1-C11 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of HSD101JFW1-C11 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can You declare my order of HSD101JFW1-C11 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101JFW1-C11 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%