13.3 Inch Slim 30 Pins FHD IPS Matte Laptop Screen N133HCE-GA1 For Innolux
Brand Name: Innolux
Model Number: N133HCE-GA1
China
Model P/N:
N133HCE-GA1
Diagonal Size:
13.3"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 166PPI
Active Area:
293.76(W)×165.24(H) Mm
Outline Dim.:
305.35(H)×193.45(V) ×3.09(D) Mm
Treatment:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Form Style:
Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For:
Laptop / Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
FHD IPS matte laptop screen
N133HCE-GA1 matte laptop screen
13.3 inch slim matte laptop screen
Product Description
N133HCE-GA1 Product details :
Innolux LCD SCREEN N133HCE-GA1
Manufacturer Innolux
Model Name N133HCE-GA1
Screen Size 13.3 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 166PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 293.76 × 165.24 (H×V)
Outline(mm) 305.35 × 193.45 × 3.09 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 14/11 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K 72% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop / Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
N133HCE-GA1 Payment:
N133HCE-GA1 Shippment & Packing:
13.3 Inch Slim 30 Pins FHD IPS Matte Laptop Screen N133HCE-GA1 For Innolux 0
N133HCE-GA1 Warranty and Guarantee:
6 months Warranty. Buy with confidence!
N133HCE-GA1 Our advantages:
1. The LCD screens you purchase are 100% original.
2. Our goods are in stock and shipped within 24 hours.
3. The customer installs independently and provides the installation tutorial instructions.
4. Our packaging is professionally customized and very safe! Each package will have a fragile label.
N133HCE-GA1 FAQ:
Q: How can I trace my order of N133HCE-GA1 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of N133HCE-GA1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of N133HCE-GA1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of N133HCE-GA1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%