M195FGE-P02 Lcd Screen Display 19.5 Inch 1600*900 For Desktop Monitor
Brand Name: Innolux
Model Number: M195FGE-P02
China
Model P/N:
M195FGE-P02
Diagonal Size:
19.5"
Resolution:
1600(RGB)×900, HD+ 94PPI
Active Area:
432(W)×239.76(H) Mm
Outline Dim.:
437(H)×246.67(V) ×1.43(D) Mm
Treatment:
Antiglare (Haze 25%), Hard Coating (3H)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td)
Weight:
345/365g (Typ./Max.)
Designed For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
M195FGE-P02 Lcd Screen Display
19.5Inch Lcd Screen Display
Antiglare Lcd Screen Panel Display
Product Description
19.5 inch 1600*900 M195FGE-P02 lcd Screen display for Desktop Monitor
M195FGE-P02 Product details :
Innolux LCD SCREEN M195FGE-P02
Manufacturer Innolux
Model Name M195FGE-P02
Screen Size 19.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1600(RGB)×900 (HD+) 94PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 432 × 239.76 (H×V)
Outline(mm) 437 × 246.67 × 1.43 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 0cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Glass Thickness 0.50+0.50 mm
Transmissivity 5.9% (Typ.)(with Polarizer)
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight No B/L
Mass 345/365g (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Driver IC list Built-in COF 5 source chips
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M195FGE-P02 Helpful Information:
M195FGE-P02 Shippment & Packing:
M195FGE-P02 Lcd Screen Display 19.5 Inch 1600*900 For Desktop Monitor 0
M195FGE-P02 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
M195FGE-P02 The delivery time is approximately:
US/UK/Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
It may take 7-20 working days for France/Spain/Germany.
Eastern Europe can take up to 16-30 working days.
It may take up to 30-50 working days for Italy/Brazil/South America.
Shipped by DHL Express (it takes 3-6 working days to arrive)
*If you need to track the logistics details, please check the following link:
DHL, UPS, FEDEX, EMS, etc.: www.17track.net
Yanwen Package: https://track.yw56.com.cn/en-US
M195FGE-P02 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of M195FGE-P02 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M195FGE-P02 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods M195FGE-P02 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of M195FGE-P02 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%