18.5 Inch 1366*768 TFT Automotive Display LCD Panel HSD121KXN1-A10-0299 LCD IPS Screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD121KXN1-A10-0299
China
Model P/N:
HSD121KXN1-A10-0299
Diagonal Size:
12.1"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Active Area:
245.76(W)×184.32(H) Mm
Outline(mm):
256.18 × 196.9 × 1.27 (H×V×D)
Treatment:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Luminance:
0 Cd/m²
Glass Thickness:
0.50+0.50 Mm
Mass:
160/180g (Typ./Max.)
Used For:
Product Description
HSD121KXN1-A10-0299 Product details :
HannStar LCD Screen HSD121KXN1-A10-0299
Brand HannStar
Model P/N HSD121KXN1-A10-0299
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Outline(mm) 256.18 × 196.9 × 1.27 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 900 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness 0.50+0.50 mm
Color Depth 262K/16.7M 70% NTSC
Backlight No B/L , No Driver
Mass 160/180g (Typ./Max.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 85 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
HSD121KXN1-A10-0299 Our advantages:
1. The LCD screens you purchase are 100% original.
2. Our goods are in stock and shipped within 24 hours.
3. The customer installs independently and provides the installation tutorial instructions.
4. Our packaging is professionally customized and very safe! Each package will have a fragile label.
HSD121KXN1-A10-0299 Shippment & Packing
18.5 Inch 1366*768 TFT Automotive Display LCD Panel HSD121KXN1-A10-0299 LCD IPS Screen 0
HSD121KXN1-A10-0299 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
we will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
HSD121KXN1-A10-0299 Warranty and Guarantee:
6 months Warranty. Buy with confidence!
The original new item we guarantee its quality and can work well on machine. we don't accept return.
HSD121KXN1-A10-0299 FAQ:
Q: Can I pay my order of HSD121KXN1-A10-0299 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
Q: How to make payment of HSD121KXN1-A10-0299 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%