Hannstar HSD101PFW5-C00 LVDS 1024*600 10.1 inch IPS TFT LCD module screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PFW5-C00
China
Model P/N:
HSD101PFW5-C00
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Active Area:
222.72(W)×125.28(H) Mm
Bezel Opening:
226.0(W)×128.5(H) Mm
Outline Dim.:
235(H)×143(V) ×5.6(D) Mm
Luminance:
500 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Weight:
285g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD101PFW5-C00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW5-C00
Brand HannStar
Model P/N HSD101PFW5-C00
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 226.0(W)×128.5(H) mm
Outline Dim. 235(H)×143(V) ×5.6(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.7M 45% NTSC
Light Source WLED [6S7P] , 20K hours , W/O Driver
Weight 285g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Power Supply 3.3/8.9/15.0/-7.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VHL)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C
HSD101PFW5-C00 Features:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts
2.Reasonable and competitive price.
HSD101PFW5-C00 Shippment & Packing
Hannstar HSD101PFW5-C00 LVDS 1024*600 10.1 inch IPS TFT LCD module screen 0
HSD101PFW5-C00 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
Contact Us:
2. Working Hours: Monday to Saturday
4. Bulk order is acceptable, lower prices will be offered to you for bulk order.
HSD101PFW5-C00 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD101PFW5-C00 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of HSD101PFW5-C00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PFW5-C00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%