BOE 23.8 Inch TTF LCD Module Display MV238QUM-N20 30 Pins Lvds LCD Screen Display
Brand Name: BOE
Model Number: MV238QUM-N20
China
Model P/N:
MV238QUM-N20
Diagonal Size:
23.8"
Resolution:
3840(RGB)×2160, UHD 185PPI
Active Area:
527.04(W)×296.46(H) Mm
Bezel Opening:
530.2(W)×299.6(H) Mm
Outline Size:
545(W)×323.4(H) ×13(D) Mm
Brightness:
300 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Weight:
2.30Kgs (Typ.)
Application:
Desktop Monitor / Medical Imaging
Product Description
MV238QUM-N20 Product details :
BOE LCD SCREEN MV238QUM-N20
Manufacturer BOE
Model Name MV238QUM-N20
Screen Size 23.8 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 3840(RGB)×2160 (UHD) 185PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm) 545 × 323.4 × 13 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 530.2 × 299.6 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 1.07B 99% sRGB
Backlight 14S4P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.30Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor / Medical Imaging
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (4 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 10.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
MV238QUM-N20 About Us:
We provide the good product with the best price,we support wholesale/Drop Shipping Order
1.For Drop Shipping order, please remark" drop shipping order", we will prioritize it.
MV238QUM-N20 Shippment & Packing
BOE 23.8 Inch TTF LCD Module Display MV238QUM-N20 30 Pins Lvds LCD Screen Display 0
MV238QUM-N20 Shipping and Delivery Time:
1.We ship worldwide by DHL,UPS,FedEx,EMS,TNTE-Packet,HK Post,SG Post,China Post etc.
2.We guarantee to ship out within 2 working days after payment confirmation(except Holiday).
3.We only ship to confrmed order address.Your order address MUST MATCH your shipping address.
4.If you haven't received your shipment within 30 days after payment,please contact us.
We will track the shipment and get back to you as soon as possible.
MV238QUM-N20 Delivery time:
--via DHL, Fedex, UPS: 3-7 working days
--via EMS: 7-15 working days
--via Air Mail or Parcel: 10-30 working days (sometimes longer)
NOTICE: delivery time should not be considered as an aspect of your feedback.
MV238QUM-N20 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of MV238QUM-N20 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of MV238QUM-N20 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of MV238QUM-N20 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of MV238QUM-N20 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%