HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen module
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PWW1-G10
China
Model P/N:
HSD101PWW1-G10
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Active Area:
216.96(W)×135.6(H) Mm
Outline Size:
227.42(W)×147.69(H) ×4.25(D) Mm
Brightness:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
25 (Typ.)(Tr+Td)
Weight:
135g (Max.)
Application:
Pad & Tablet
Product Description
HSD101PWW1-G10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PWW1-G10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PWW1-G10
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size 227.42(W)×147.69(H) ×4.25(D) mm
Surface Hard coating
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K 45% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 135g (Max.)
Application Pad & Tablet
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
HSD101PWW1-G10 Payment :
1. Payment is safe and easy, you can pay me online use credit card (VISA or Mastercard) In ALI ..
HSD101PWW1-G10 Shippment & Packing
HannStar 10.1 inch lcd display panel 1280*800 LVDS HSD101PWW1-G10 lcd Screen module 0
HSD101PWW1-G10 Shipping:
1.EMS for Brazil, Russia and Remote areas .
2.SF for Hong Kong, Taiwan, South Korea, Japan, Thailand, Singapore and Malaysia
3. Having logo product can't be sent by FEDEX .
4. The Brazil want to use FEDEX/DHL, need to offer CNPJ / CPF to us !
HSD101PWW1-G10 Contact Us:
2. Working Hours: Monday to Saturday
HSD101PWW1-G10 FAQ:
Q: How can I trace my order of HSD101PWW1-G10 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order form website.
Q: Can I pay my goods HannStar HSD101PWW1-G10 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Are you manufactory or trade company ?
Q: Can You declare my order of lcd module HSD101PWW1-G10 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%