BP101WX1-400 BOE 10.1 inch LCD panel screen 40 pins MIPI lcd display for ipad
Brand Name: BOE
Model Number: BP101WX1-400
China
Model P/N:
BP101WX1-400
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Active Area:
216.96(W)×135.6(H) Mm
Outline Dim.:
229.46(W)×149.15(H)×4.5(D) Mm
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
30 (Typ.)(Tr+Td)
Weight:
164.5/167g (Typ./Max.)
Designed For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
BP101WX1-400 Product details :
BOE LCD SCREEN BP101WX1-400
Panel Brand BOE
Panel Model BP101WX1-400
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Size 229.46(W)×149.15(H) ×4.5(D) mm
Surface Antiglare, Antireflection
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 30(Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 50% NTSC
Lamp Type WLED , 12K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 164.5/167g (Typ./Max.)
Signal Interface MIPI (4 data lanes) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 70 °C
BP101WX1-400 Payment & Shipping:
1. Payment is safe and easy, you can pay me online use credit card (VISA or Mastercard) In ALI ..
2. We can ship items to all over the world.and we had been shipped to many
countries eg: Japan, Thailand, Russia, Ukraine, the United Kingdom, Brazil.
3. Freight fee is cheap, we can ship to you by DHL, UPS, TNT, EMS, China Post Air Mail.
BP101WX1-400 Shippment & Packing
BP101WX1-400 BOE 10.1 inch LCD panel screen 40 pins MIPI lcd display for ipad 0
BP101WX1-400 Delivery time:
BP101WX1-400 Warranty & Maintenance:
BP101WX1-400 FAQ:
Q: How to make payment of BP101WX1-400 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of BP101WX1-400 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of BP101WX1-400 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods BP101WX1-400 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%