NEW 27.0 inch LCD Screen LM270WF7-SSD1 1920*1080 LCD Monitor FOR Lenovo AIO 3-27IMB05
Brand Name: LG Display
Model Number: LM270WF7-SSD1
China
Model P/N:
LM270WF7-SSD1
Diagonal Size:
27.0"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Active Area:
597.888(W)×336.312(H) Mm
Outline(mm):
607.1(W)×354.1(H)×13.2(D) Mm
Luminance:
250 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
14 (Typ.)(G To G)
Weight:
3.12/3.27Kgs (Typ./Max.)
Designed For:
Product Description
LM270WF7-SSD1 Product details :
LG Display LCD Screen LM270WF7-SSD1
Manufacturer LG Display
Model Name LM270WF7-SSD1
Screen Size 27.0"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 81PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 597.888 × 336.312 mm (H×V)
physical dimension 607.1 × 354.1 × 13.2 mm (H×V×D)
Surface treatment Matte (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness (cd/m²) 250 (Min.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle Full view
Optical mode IPS, normally black display, transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
responding speed 14 (Typ.)(G to G) ms
Number of colors 16.7M, 72% NTSC
Backlight type 4 strings WLED, 30K hours, no driver
Screen weight 3.12/3.27Kgs (Typ./Max.)
Refresh rate 60Hz
signal system LVDS (2 ch, 8-bit), connector, 30 pins
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
LM270WF7-SSD1 Disclaimer:
LM270WF7-SSD1 Attention:
Before placing an order for purchase, the buyer must confirm the screen model needs.
If you are not sure about the model of the screen, please contact us at the first time.
We will distinguish and prevent you from buying the wrong screen.
LM270WF7-SSD1 Shippment & Packing
NEW 27.0 inch LCD Screen LM270WF7-SSD1 1920*1080 LCD Monitor FOR Lenovo AIO 3-27IMB05 0
LM270WF7-SSD1 Delivery:
We can send out the items within 7 working days after payment confirmation.
LM270WF7-SSD1 FAQ:
Q: How long will I receive my goods LM270WF7-SSD1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM270WF7-SSD1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of LM270WF7-SSD1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of LM270WF7-SSD1 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%