10.1 inch 1024*600 B101AW03 V0 LCD Display Screen
Brand Name: AUO
Model Number: B101AW03 V0
China
Model P/N:
B101AW03 V0
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Active Area:
222.72(H)×125.28(V) Mm
Bezel Opening:
224.72(H)×127.28(V) Mm
Outline Dim.:
235(H)×143(V)×5.2(D) Mm
Luminance:
200 Cd/m² (Typ.)
Color Depth:
262K , 45% NTSC
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Used For:
Product Description
B101AW03 V0 Product details :
Brand AUO
Model Name B101AW03 V0
Size 10.1"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 222.72(W)×125.28(H) mm
Outline(mm) 235.5(W)×143.5(H) ×5.2(D) mm
Bezel Opening 224.72(W)×127.28(H) mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast 400: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle 6 o'clock
Work Mode TN, normally white display, transmissive
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Response 16 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 262K, 45% NTSC
Backlight type WLED, 12K hours, with LED driver
Outline Shape Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Apply to Netbook PC
Refresh rate 60Hz
Touch function Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit), 40 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -20 ~ 60 °C
B101AW03 V0 Payment :
1: We receive ALI payments and papal payments. please make sure your address OK.
2: Payment must be made within 48 hours of the auction end time.
3: Non-Paying bidders will be reported.
B101AW03 V0 Shipping Detail:
B101AW03 V0 The delivery time is approximately:
US/UK/Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
It may take 7-20 working days for France/Spain/Germany.
Eastern Europe can take up to 16-30 working days.
It may take up to 30-50 working days for Italy/Brazil/South America.
Shipped by DHL Express (it takes 3-6 working days to arrive)
B101AW03 V0 FAQ:
Q: How to order AUO B101AW03 V0 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION .
Q: What happen if the lcd pane B101AW03 V0 I received can't work ?
Q: When will my order 10.1 inch lcd panel B101AW03 V0 ship?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Can you declared low value of my order about B101AW03 V0 ?
A: Yes , we can . But you need to leave message to us before shipping.
B101AW03 V0 Shippment & Packing
10.1 inch 1024*600 B101AW03 V0 LCD Display Screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%