10.1 inch B101AW02 V3 1024*600 for Netbook PC LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B101AW02 V3
China
Model P/N:
B101AW02 V3
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Active Area:
222.72(H)×125.28(V) Mm
Outline Dim.:
243(H)×146.5(V)×3.6(D) Mm
Luminance:
200 Cd/m² (Typ.)
Color Depth:
262K , 45% NTSC
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Used For:
Netbook PC
Form Style:
Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B101AW02 V3 Product details :
AUO LCD Screen B101AW02 V3
Panel Brand AUO
Panel Model B101AW02 V3
Screen size 10.1inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1024(RGB)×600 WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB vertical bars
Display size 222.72(H)×125.28(V) mm
Outline Dim. 243(H)×146.5(V)×3.6(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle TN, Normally White, Transmissive
View Direction View Direction
Response Time 5/11 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Number of colors 262K , 45% NTSC
Backlight type WLED , 10K hours, with LED driver
Frame Rate 60Hz
Designed For Netbook PC
Touch Panel Without
Form Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) 40 pins Connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
B101AW02 V3 Payment :
1: We receive ALI payments and papal payments. please make sure your address OK.
2: Payment must be made within 48 hours of the auction end time.
3: Non-Paying bidders will be reported.
B101AW02 V3 Shipping Detail:
B101AW02 V3 The delivery time is approximately:
US/UK/Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
It may take 7-20 working days for France/Spain/Germany.
Eastern Europe can take up to 16-30 working days.
It may take up to 30-50 working days for Italy/Brazil/South America.
Shipped by DHL Express (it takes 3-6 working days to arrive)
B101AW02 V3 Return:
Return is accepted within 30 days after receiving of the item.
B101AW02 V3 FAQ:
Q: When would you ship,IF I order B101AW02 V3?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: How to order AUO B101AW02 V3 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: Can you test 10.1 inch lcd panel B101AW02 V3 before shipping?
A: Don't Worry , The B101AW02 V3 will be tested ok before shipping
Q: What happen if AUO B101AW02 V3 received can't work ?
B101AW02 V3 Shippment & Packing
10.1 inch B101AW02 V3 1024*600 for Netbook PC LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%