10.1 inch B101AW02 V0 1024*600 40 pins LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B101AW02 V0
China
Model P/N:
B101AW02 V0
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI
Active Area:
222.72 × 125.28 Mm (H×V)
Outline Dim.:
243 × 146.5 × 3.6 Mm (H×V×D)
Form Style:
Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Luminance:
200 Cd/m² (Typ.)
Response Time:
5/11 (Typ.)(Tr/Td) Ms
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Used For:
Product Description
B101AW02 V0 Product details :
Brand AUO
Model Name B101AW02 V0
Diagonal Size 10.1"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA]117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 222.72 × 125.28 mm (H×V)
Outline Dim. 243 × 146.5 × 3.6 mm (H×V×D)
Surface Glare (Haze 0%)
Brightness 220 (Typ.)
Contrast 400: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle 6 o'clock
Operating Mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 5/11 (Typ.)(Tr/Td) ms
Form Style Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm)
Backlight type WLED, 10K hours, with LED driver
Apply to Netbook PC
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit), connector, 40 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
B101AW02 V0 Please note that:
B101AW02 V0 Payment :
1: We receive ALI payments and papal payments. please make sure your address OK.
2: Payment must be made within 48 hours of the auction end time.
3: Non-Paying bidders will be reported.
B101AW02 V0 Shipping Detail:
B101AW02 V0 The delivery time is approximately:
US/UK/Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
It may take 7-20 working days for France/Spain/Germany.
Eastern Europe can take up to 16-30 working days.
It may take up to 30-50 working days for Italy/Brazil/South America.
Shipped by DHL Express (it takes 3-6 working days to arrive)
B101AW02 V0 FAQ:
Q: When would you ship,IF I order B101AW02 V0 now?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Do you accept the sample order?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: How to order if I don't know the lcd panel number ?
Q: Can you declared low value for my order when shipping?
A: Yes, We can do it for you if you need.
B101AW02 V0 Shippment & Packing
10.1 inch B101AW02 V0 1024*600 40 pins LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%