AUO 10.1 inch resolution 1024x576 B101AW01 V3 lcd panel
Brand Name: AUO
Model Number: B101AW01 V3
China
Model P/N:
B101AW01 V3
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Active Area:
222.72(H)×125.28(V) Mm
Bezel Opening:
224.72(H)×127.28(V) Mm
Outline Dim.:
235(H)×143(V)×5.2(D) Mm
Luminance:
200 Cd/m² (Typ.)
Color Depth:
262K , 45% NTSC
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Used For:
Netbook PC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B101AW01 V3 Product details :
AUO LCD SCREEN B101AW01 V3
Panel Brand AUO
Panel Model B101AW01 V3
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 222.72(H)×125.28(V) mm
Bezel Opening 224.72(H)×127.28(V) mm
Outline Size 235(H)×143(V)×5.2(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
View Direction 6 o'clock
Response Time 8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Touch Panel
Designed For Netbook PC
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
B101AW01 V3 Payment :
1: We receive ALI payments and papal payments. please make sure your address OK.
2: Payment must be made within 48 hours of the auction end time.
3: Non-Paying bidders will be reported.
B101AW01 V3 Shipping Detail:
B101AW01 V3 The delivery time is approximately:
US/UK/Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
It may take 7-20 working days for France/Spain/Germany.
Eastern Europe can take up to 16-30 working days.
It may take up to 30-50 working days for Italy/Brazil/South America.
Shipped by DHL Express (it takes 3-6 working days to arrive)
B101AW01 V3 FAQ:
Q: Can You declare my order of B101AW01 V3 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B101AW01 V3 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of B101AW01 V3 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of B101AW01 V3 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
B101AW01 V3 Shippment & Packing
AUO 10.1 inch resolution 1024x576 B101AW01 V3 lcd panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%