15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-B10 support 1920*1080 Industrial LCD screen
Brand Name: NEC
Model Number: HSD156JUW2-B10
China
Model P/N:
HSD156JUW2-B10
Diagonal Size:
15.6"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Active Area:
344.16(W)×193.59(H) Mm
Bezel Opening:
362.5(W)×196.2(H) Mm
Outline Size:
Brightness:
850 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Panel Weight:
692g (Typ.)
Application:
Outdoor High Brightness / Automotive Display
Product Description
HSD156JUW2-B10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD156JUW2-B10
Brand HannStar
Model P/N HSD156JUW2-B10
Diagonal Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Bezel Opening 362.5(W)×196.2(H) mm
Outline Size 363.7(W)×215.7(H) mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating
Brightness 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 15/15 (Max.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 71%
Lamp Type 4 strings WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 692g (Typ.)
Application Outdoor High Brightness / Automotive Display
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
HSD156JUW2-B10 Attention:
Note:
1. LCD model name in your hand now.
HSD156JUW2-B10 Shippment & Packing
15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-B10 support 1920*1080 Industrial LCD screen 0
HSD156JUW2-B10 Warm Reminder:
To Brazil buyers, Need to offer us CNPJ or CPF if ship the goods by DHL/FEDEX/EMS.
HSD156JUW2-B10 Package Damage:
HSD156JUW2-B10 FAQ:
Q: Can I pay my order of HSD156JUW2-B10 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD156JUW2-B10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of HSD156JUW2-B10 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods HSD156JUW2-B10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%