B101AW01 V2 HW0A AUO 10.1 inch for Netbook PC LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B101AW01 V2 HW0A
China
Model P/N:
B101AW01 V2 HW0A
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Active Area:
222.72(H)×125.28(V) Mm
Outline Size:
235(H)×143(V)×5.2(D) Mm
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Brightness:
200 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Screen Weight:
262K , 45% NTSC
Designed For:
Netbook PC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B101AW01 V2 HW0A Product details :
AUO LCD SCREEN B101AW01 V2 HW0A
Panel Brand AUO
Panel Model B101AW01 V2 HW0A
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 222.72(H)×125.28(V) mm
Bezel Opening 224.72(H)×127.28(V) mm
Outline Size 235(H)×143(V)×5.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 6 o'clock
Response Time 8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Used for Netbook PC
Touch Screen Without
Outline Shape Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , Connector 40 pins
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
B101AW01 V2 HW0A Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B101AW01 V2 HW0A Shipment:
B101AW01 V2 HW0A Returns:
B101AW01 V2 HW0A Warranty & Maintenance:
B101AW01 V2 HW0A Important tips:
1.All devices be tested before shipping and 100% working well.
B101AW01 V2 HW0A FAQ:
Q: Can I pay my goods B101AW01 V2 HW0A by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods B101AW01 V2 HW0A ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B101AW01 V2 HW0A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: How long will I receive my goods of B101AW01 V2 HW0A ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
B101AW01 V2 HW0A Shippment & Packing
B101AW01 V2 HW0A AUO 10.1 inch for Netbook PC LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%