B101AW01 V0 HW5A AUO 10.1 inch with Resolution1024*576 Lcd screen
Brand Name: AUO
Model Number: B101AW01 V0 HW5A
China
Model P/N:
B101AW01 V0 HW5A
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Active Area:
222.72(H)×125.28(V) Mm
Outline Size:
235(H)×143(V)×5.2(D) Mm
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Brightness:
200 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Screen Weight:
262K , 45% NTSC
Designed For:
Netbook PC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B101AW01 V0 HW5A Product details :
AUO LCD SCREEN B101AW01 V0 HW5A
Panel Brand AUO
Panel Model B101AW01 V0 HW5A
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×576 WSVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 222.72(H)×125.28(V) mm
Bezel Opening 224.72(H)×127.28(V) mm
Outline Size 235(H)×143(V)×5.2(D) mm
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Shape Style Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Application Netbook PC
Signal Interface 40 pins LVDS (1 ch, 6-bit) , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
B101AW01 V0 HW5A Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B101AW01 V0 HW5A Shipment:
B101AW01 V0 HW5A Returns:
B101AW01 V0 HW5A Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
B101AW01 V0 HW5A FAQ:
Q: How do you ship my goods B101AW01 V0 HW5A ?
Q: Are you manufactory or trade company ?
Q: Can You declare my order of lcd display screen B101AW01 V0 HW5A at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of B101AW01 V0 HW5A ?
A: 90 days warranty .
B101AW01 V0 HW5A Shippment & Packing
B101AW01 V0 HW5A AUO 10.1 inch with Resolution1024*576 Lcd screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%