B089AW01 V3 1024*600 8.9 Netbook PC LCD Screen Display
Brand Name: AUO
Model Number: B089AW01 V3
China
Model P/N:
B089AW01 V3
Diagonal Size:
8.9"
Resolution:
1024(RGB)×600 [WSVGA] 133PPI
Active Area:
195.072(H)×113.4(V) Mm
Outline Size:
213.4(H)×129.6(V) ×5.45(T) Mm
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Brightness:
200 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
300:1 (Typ.) (TM)
Screen Weight:
262K, 51% NTSC
Designed For:
Netbook PC
Product Description
B089AW01 V3 Product details :
Brand AUO
Model Name B089AW01 V3
Screen size 8.9 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 1024(RGB)×600 [WSVGA] 133PPI
Pixel Format RGB triangle
Display size 195.072(H)×113.4(V) mm
Outline Dim. 213.4(H)×129.6(V) ×5.45(T) mm
Bezel Opening 198.27(H)×116.6(V) mm
Surface Glare (Haze 0%)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast 300:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Responding 6/2 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of 262K, 51% NTSC
Backlight type WLED [3S8P], 10K hours, with LED driver
Screen weight 262K, 51% NTSC
Apply to Netbook PC
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Signal system 40 pins LVDS (1 ch, 6-bit), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -20 ~ 60 °C
B089AW01 V3 Customer Service Policy:
B089AW01 V3 Packing :
B089AW01 V3 About Shipping:
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
B089AW01 V3 Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
B089AW01 V3 FAQ:
Q: Can you test the lcd panel B089AW01 V3 before shipping ?
A: Yes , of course , don't worry , our item was tested ok before shipping .
Q: Do you accept the sample order B089AW01 V3 ?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you declared low value of my order B089AW01 V3 ?
A: Yes , we can , you can tell us before shipping .
Q: How long the warranty of lcd B089AW01 V3 ?
A: 90 days .
B089AW01 V3 Shippment & Packing
B089AW01 V3 1024*600 8.9 Netbook PC LCD Screen Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%