HSD104JXN1-B10 10.4 inch 1024(RGB)×768 lcd Screen panel For Automotive Display
Brand Name: NEC
Model Number: HSD104JXN1-B10
China
Model P/N:
HSD104JXN1-B10
Diagonal Size:
10.4"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 123PPI
Active Area:
211.2(W)×158.48(H) Mm
Bezel Opening:
213(W)×160.28(H) Mm
Outline Size:
226(H)×174.5(V) Mm
Brightness:
600 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
900:1 (Typ.) (TM)
Weight:
386g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD104JXN1-B10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD104JXN1-B10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD104JXN1-B10
Diagonal Size 10.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 123PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Outline Dim. 226(H)×174.5(V) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 72% NTSC
Light Source WLED [8S4P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 386g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Power Supply 3.3/12.1/25/-10V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 85 °C
HSD104JXN1-B10 Note:
Hello , Dear customers,
HSD104JXN1-B10 Shippment & Packing
HSD104JXN1-B10 10.4 inch 1024(RGB)×768 lcd Screen panel For Automotive Display 0
HSD104JXN1-B10 Packing :
HSD104JXN1-B10 About Shipping:
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
HSD104JXN1-B10 Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
HSD104JXN1-B10 FAQ:
Q: Do you accept sample orders for HSD104JXN1-B10 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: Can You declare my order of lcd panel HSD104JXN1-B10 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of HSD104JXN1-B10 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order form website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%