| Model Number: | HSD090IHW1-A10 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
Hannstar HSD090IHW1-A10 1280*720 9.0 inch IPS TFT LCD module screen
HSD090IHW1-A10 Product details :
| HannStar LCD Screen HSD090IHW1-A10 | |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Model P/N | HSD090IHW1-A10 |
| Diagonal Size | 9.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×720, WXGA 163PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 198.912(W)×111.888(H) mm |
| Bezel Opening | 200.9(W)×113.8(H) mm |
| Outline Dim. | 210.7(W)×124.1(H)×8.35(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 600 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | IPS Pro, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 70% NTSC |
| Light Source | WLED [9S3P] , 30K hours , W/O Driver |
| Weight | 225/235g (Typ./Max.) |
| Designed For | Automotive Display |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (1 ch, 8-bit) 60 pins FPC |
| Power Supply | 3.3/12.4/20/-10V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |