New 10.4 inch 1024*768 LCD monitor LCD screen LCD pane HSD104KXN1-A20
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD104KXN1-A20
China
Model P/N:
HSD104KXN1-A20
Diagonal Size:
10.4"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 123PPI
Active Area:
211.2(W)×158.4(H) Mm
Contrast Ratio:
900:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode:
IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View On:
Symmetry
Display Colors:
262K/16.2M
Application:
Automotive Display
Product Description
HSD104KXN1-A20 Product details :
HannStar LCD Screen HSD104KXN1-A20
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD104KXN1-A20
Diagonal Size 10.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 123PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 211.2(W)×158.4(H) mm
Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Display Colors 262K/16.2M
Lamp Type WLED
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Application Automotive Display
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins Connector
Input Voltage 3.3/12.1/25/-10V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
HSD104KXN1-A20 Addressee:
Please check the size and resolution of the LCD screen.
Please check the data connector (14 pin, 20 pin, 30 pin (S M L), 40 pin (S M L), 50 pin 60 pin) and position
Please check the physical resolution pixels of the LCD screen.
HSD104KXN1-A20 Shippment & Packing
New 10.4 inch 1024*768 LCD monitor LCD screen LCD pane HSD104KXN1-A20 0
HSD104KXN1-A20 Shipping:
Items are shipped via DHL, UPS, FEDEX, TNT, reach most of the countryes whith in 5-15 business days.
HSD104KXN1-A20 Contact Us:
- Resend or a full refund will be issued to you without any excuse
- Thank you for your support !
If you need a lot of products, please contact us first.
HSD104KXN1-A20 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of HSD104KXN1-A20?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD104KXN1-A20?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods HSD104KXN1-A20 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can I pay my order of HSD104KXN1-A20 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%