8.4inch LCM 800x600 150 350:1 262K CCFL LVDS B084SN02 V0 LCD Display
Brand Name: AUO
Model Number: B084SN02 V0
China
Model P/N:
B080UAN01.4
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×600 SVGA 119PPI
Active Area:
170.4(W)×127.8(H) Mm
Outline Size:
198.2(H)×143.6(V) ×7.6(D) Mm
Brightness:
150 Cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
60/60/40/40 (Typ.)(CR≥10)
Weight:
210±10g
Application:
Pad & Tablet
Interface Type:
20 Pins LVDS (1 Ch, 6-bit), Connector
Product Description
1200x1920 MIPI Interface 45 pins 8 inch TFT LCD Screen Display B080UAN01.4
B084SN02 V0 Product details :
AUO LCD SCREEN B084SN02 V0
Panel Brand AUO
Model Name B084SN02 V0
Screen size 8.4 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 800(RGB)×600 SVGA 119PPI
Pixel Format RGB triangle
Display size 170.4(W)×127.8(H) mm
Outline Dim. 198.2(H)×143.6(V) ×7.6(D) mm
Visual size 173.8(W)×131.2(H) mm
Surface Hard coating
Brightness 150 cd/m² (Typ.)
Contrast 350:1 (Typ.) (transmission)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 60/60/40/40 (Typ.)(CR≥10)
Rresponding 10/25 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of 262K, 48% NTSC
Backlight type CCFL [1 pcs], 10K hours, no driver
Screen weight 210±10g
Apply to Industrial
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Signal system 20 pins LVDS (1 ch, 6-bit), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working temperature: 0 ~ 50 °C; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
B084SN02 V0 Customer Service Policy:
B084SN02 V0 About Shipping:
B084SN02 V0 Delivery time is approx:
7-15 working days to USA,Ship by USPS with track number.
14-22 business days to UK Australia,Canada.
18-25 business days to Greece,Spain,Poland,Norway.
18-25 business days to Germany,Filand.Sweden,Malta.
20-25 business days to France, Czech. most of Europe.
30-40 business days to other countries(Brazil and Russia).
This is the normally around ship time.if your country strict customs and will cause delay.
B084SN02 V0 Return:
B084SN02 V0 FAQ:
Q: When would you ship,IF I order ET104S0M-N10?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: How to order AUO ET104S0M-N10 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: Can you test 10.4 inch lcd panel ET104S0M-N10 before shipping?
A: Don't Worry , The ET104S0M-N10 will be tested ok before shipping
Q: What happen if BOE ET104S0M-N10 received can't work ?
B084SN02 V0 Shippment & Packing
8.4inch LCM 800x600 150 350:1 262K CCFL LVDS B084SN02 V0 LCD Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%